100 lat wolności-100 róż dla niepodległości. Taki tytuł nosi projekt, który dziś został sfinalizowany w naszej szkole. Pomysł powstał przy okazji warsztatów zorganizowanych w I LO, a przeprowadzonych przez wolontariuszy Klubu Jagiellońskiego z Krakowa, w ramach szerokiego ogólnopolskiego programu pod nazwą Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu.  Projekt został objęty honorowym patronatem przez Burmistrza Miasta Oleśnicy,  p. Michała Kołacińskiego oraz Starostę Oleśnickiego, p. Wojciecha Kocińskiego. Do udziału w projekcie zostali zaangażowani lokalni przedsiębiorcy, którzy ufundowali zakup roślin. Zaś Gmina Miejska Oleśnicy, reprezentowana przez pana Burmistrza Michała Kołacińskiego ufundowała  przygotowanie klombu, znajdującego się przed budynkiem szkoły.

Galeria zdjęć

W uroczystości  wzięli udział: Burmistrz Miasta Oleśnicy, pan Michał Kołaciński, Starosta Oleśnicki, pan Wojciech Kociński, Wicestarosta Oleśnicki, pan Piotr Karasek, Przewodniczący Rady Powiatu Oleśnickiego, pan Alojzy Kulig, przewodnicząca Rady Rodziców, pani Joanna Michalik oraz przedsiębiorcy pan Mariusz Michalik – KM Tani Dom oraz pani Marta Wójcińska – PSB Mrówka- Dolmat.   Pozostałymi naszymi darczyńcami są: pan Dariusz Telka- Telka Rusztowania, pani Beata Dubanowicz- Gama Dubanowicz i  pan Wojciech Stanowski- BestOkna. W warsztatach wzięły udział uczennice klasy 1d: Zuzanna Błaszczyk, Natalia Błaszczyk, Aleksandra Nawrot, Wioletta Krzak, Wiktoria Michalik, Klaudia Lorek, Kamila Szmalec, Wiktoria Banaś i Małgorzata Dyzio, a koordynatorką wszystkich działań była dr Anetta Grzesik-Robak. Projekt polegał na zasadzeniu 100 róż w biało-czerwonych barwach, symbolizujących polską flagę narodową.  Sto róż symbolizuje 100. rocznicę odzyskania niepodległości (1918-2018), a gatunek kwiatów nawiązuje do specyfiki naszego miasta, które jest nazywane miastem wież i róż. Do zasadzenia symbolicznej róży zostali zaproszeni wszyscy obecni w dzisiejszej uroczystości, tj. przedstawiciele  władzy samorządowej, nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły, przedsiębiorcy i wszyscy  pragnący włączyć się w nasze narodowe obchody Święta Niepodległości. Przedsięwzięcie miało na celu łączyć pokolenia, ludzi różnych stanów i zawodów, bowiem my wszyscy z tej wywalczonej przed stu laty niepodległości korzystamy. W czerwcu w Warszawie będziemy przedstawiać sprawozdanie z naszych działań na ogólnopolskim podsumowaniu projektów w ramach Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia!