Prawybory i kampania profrekwencyjna

14 października 2011

W ostatnim czasie odbyły się w naszej szkole prawybory parlamentarne, poprzedzające wybory z 9 października 2011 r. I Liceum włączyło się również do ogólnopolskiej akcji profrekwencyjnej (w ramach współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej), mającej na celu zachęcenie naszej społeczności lokalnej do udziału w wyborach i wykazania się przez to postawą odpowiedzialności za losy kraju. W dniu 4 października 2011 r. zorganizowaliśmy happening na ulicach Oleśnicy, a jego kulminacją było wypuszczenie do nieba biało-czerwonych balonów. W trakcie naszego marszu rozdawaliśmy ulotki przechodniom, zachęcaliśmy wypowiadanymi głośno hasłami i napisami na transparentach do uczestnictwa w wyborach w dniu 9 października 2011 r. Byliśmy widoczni z daleka, nie tylko ze względu na liczebność, ale też przewagę biało- czerwonej barwy. Zdobiły nas czapeczki w narodowych kolorach i oczywiście balony. Mieszkańcy okazywali nam duże zainteresowanie i życzliwość poprzez uśmiech i dobre słowo. Wszyscy bawili się przy tym doskonale. W akcję zaangażowali się przede wszystkim uczniowie klasy IId, ale także Ic i Id.