Dnia 10.05.19 roku odbyły się zajęcia inaugurujące projekt dla klasy 1b „W medycynie też jest fizyka” w ramach koła z fizyki medycznej koordynowanego przez nauczyciela fizyki p. Łukasza Perczaka. Zajęcia dotyczące morfologii krwi obwodowej poprowadziła pani Edyta Polelejko – Perczak – kierownik Prywatnego Laboratorium Analiz Lekarskich w Oleśnicy. Dzień później uczniowie podzieleni na dwie grupy wzięli udział w warsztatach odbywających się w laboratorium na ul. Krzywoustego 1 gdzie mogli poznać specyfikę pracy w laboratorium i rodzaje wykonywanych badań. Oprócz nabytej wiedzy i umiejętności  uczniowie mieli okazję bezpłatnie się przebadać. Przed nami cykl zajęć badawczych na temat układu krwionośnego, wpływu próżni i promieniowania UV na organizm ludzki czy ogólnie pojętego zdrowia. Planowane są również kolejne zajęcia w laboratorium analitycznym.