W dniu 11.04.2018 roku odbyła się gala finałowa XIV edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz, w której brała udział uczennica klasy drugiej naszego liceum Agnieszka Jażdżewska. Niezmiernie miło nam oznajmić, że Agnieszka  uzyskała tytuł I Laureata zajmując drugie miejsce w konkursie. W finale konkursu zaprezentowała pracę na temat „Koło tarciem się toczy”, którą przygotowała pod opieką swojego nauczyciela z fizyki pana Łukasza Perczaka oraz bezbłędnie odpowiedziała na wszystkie pytania komisji, składającej się z przedstawicieli uczelni. Nagrodą za drugie miejsce był indeks studenta Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Konkurs zorganizowało X Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu wspólnie z Politechniką Wrocławską oraz Uniwersytetem Wrocławskim. Konkurs jest objęty patronatem Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Prezydenta Wrocławia oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Galeria zdjęć

W finale konkursu uczestniczyli uczniowie z dziesięciu szkół z Dolnego Śląska,  którzy zaprezentowali przygotowane przez siebie referaty, pokazy lub inne formy dokumentujące  ich własne prace związane z zainteresowaniami, fascynacjami naukowymi czy też z własnymi badaniami z dziedziny fizyki i astronomii. Warto dodać, że nasza szkoła od lat regularnie uczestniczy w konkursie, niemalże co roku dostając się do gali finałowej konkursu. W tamtym roku mieliśmy dwóch finalistów.

Gratulujemy Agnieszce i trzymamy za nią kciuki w przyszłym roku.