Apel

13 listopada 2012

Dnia 12 listopada 2012 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Apel miał szczególny charakter, ponieważ był połączony także ze ślubowaniem klas pierwszych. W uroczystości, oprócz dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego i uczniów, uczestniczyli goście : Burmistrz Miasta Oleśnicy p. Jan Bronś, Starosta Oleśnicki p. Zbigniew Potyrała i Naczelnik Wydziały Nauki, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Oleśnicy p. Małgorzata Iwańska. Honorowymi gośćmi były p. Maria Adamek – córka p. Stanisława Mudryka, oficera zamordowanego w Twerze w kwietniu 1940 roku. Nasza szkoła w ramach projektu „Katyń ocalić od zapomnienia” przyjęła na siebie zaszczytną rolę pielęgnowania i ocalenia pamięci o tym bohaterze oraz p. Teresa Adamek – synowa p. Marii.