W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych I LO przyłącza się do akcji „UWOLNIJ KSIĄŻKI”. Inicjatywa ta narodziła się w Stanach Zjednoczonych, a obecnie zyskała status ogólnoświatowej idei popularyzowania czytelnictwa. W Polsce funkcjonuje od 2003 r. wzbudzając duże zainteresowanie i popularność. W światowy ruch bookcrossingu zaangażowało się już ponad 770 000 ludzi z ponad 130 krajów.

Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, ulubiony pub, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych – półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Pragniemy stworzyć takie miejsce również w szkole. Na parterze przygotujemy specjalnie oznaczony regał, z którego każdy będzie mógł „uwalniać” książki. Wszystkie pozycje zostaną oznaczone charakterystyczną naklejką z numerem ewidencyjnym, dzięki któremu będzie można śledzić losy książek.

Oficjalne otwarcie akcji 15 października. Zachęcamy wszystkich do wzięcia w niej udziału. Każdy może przynieść książkę do biblioteki szkolnej, aby wprowadzić ją do systemu bookcrossingu i wypuścić w świat. Natomiast osobom uzdolnionym artystycznie proponujemy konkurs na plakat promujący akcję. Szczegóły w regulaminie dostępnym na stronie szkoły oraz w bibliotece.

Koordynatorzy akcji: Marta Faiga, Anna Krawczyk, Agata Pietrzak.

Więcej informacji w bibliotece szkolnej i na stronie http://www.bookcrossing.pl

REGULAMIN