W dniach 11-14 kwietnia 2019 r. w Kołobrzegu odbył się etap centralny XLV Olimpiady Geograficznej. Wśród najlepszych uczniów z poszczególnych okręgów był tam też nasz reprezentant – Damian Szuster z klasy II a. Damian uczestniczył w Kołobrzegu w zawodach pisemnych oraz w konkursach i wycieczkach terenowych, uzyskując tytuł FINALISTY OLIMPIADY GEOGRAFICZNEJ.

Przypominamy, że Damian napisał na etapie okręgowym pracę badawczą na temat sieci transportowej gminy Twardogóra. Następnie, na zawodach w Bystrzycy Kłodzkiej, rozwiązał część pisemną oraz brał udział w części ustnej, uzyskując tytuł laureata zawodów okręgowych. W marcu decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej zakwalifikował się do udziału w zawodach na etapie centralnym. Wyjazd do Kołobrzegu był więc zwieńczeniem wielomiesięcznych przygotowań i nagrodą dla ucznia. Udział w finale tej prestiżowej olimpiady to bardzo duży sukces, tym bardziej, że jej uczestnicy mają szansę wyjazdu na zawody międzynarodowe (w tym roku do Hong Kongu) i są zwolnieni z matury z geografii, uzyskując tym samym 100% wynik. Do olimpiady Damiana przygotowywała p. Izabela Przyłęcka. SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!