Dni otwarte

3 kwietnia 2012

31 marca 2012 r. I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy zorganizowało Dzień Otwarty adresowany szczególnie do gimnazjalistów i ich rodziców. Pomysł ten okazał się dobrym sposobem na promocję szkoły. Nauczycielom i uczniom udało się zaprezentować atuty szkoły oraz pokazać przyjemną atmosferę panującą w jej murach. Na gości czekały rozmaite atrakcje. Nauczyciele wraz z uczniami prowadzili zajęcia, mające zainteresować daną dziedziną nauki – fizyką, chemią, biologią itp. Uczniowie I LO przygotowali dla gości liczne niespodzianki. Można było zobaczyć m.in. inscenizację „Tanga” Mrożka, obejrzeć prace plastyczne młodzieży, wziąć udział w loterii fantowej czy po prostu potańczyć na sali gimnastycznej. Dla gości przewidziany był również poczęstunek. Dzień ten był także doskonałą okazją do rozmów z obecnymi uczniami, nauczycielami i dyrekcją. Dzięki temu gimnazjaliści mogli osobiście przekonać się o osiągnięciach I Liceum. Podczas dnia otwartego udało się także oficjalnie otworzyć pierwszą w Oleśnicy półkę Bookcrossingową. Jest to ogólnoświatowa akcja polegająca na dzieleniu się książkami z innymi pasjonatami czytelnictwa. Podczas otwierania półki obecni byli przedstawiciele Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Oleśnicy- Pani Dyrektor Anna Zasada i Pan Rafał Wojtczak. Tym samym od 31 marca można odwiedzać I Liceum, aby poszukać dla siebie ciekawej lektury w „uwolnionych” tego dnia książkach.