Dzień Dawcy Szpiku w I LO

21 grudnia 2017

W piątek 15 grudnia 2017 r. na terenie szkoły miała miejsce pierwsza akcja #KOMÓRKOMANIA, inicjatorem której jest Fundacja DKMS. Polega ona na rejestracji osób jako potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Uczniowie mogli dowiedzieć się na czym polega rejestracja jako dawca szpiku kostnego i jak można pomóc chorym na nowotwory krwi. Pełnoletnia młodzież mogła podjąć świadomą decyzję o rejestracji. Do akcji przyłączyli się również rodzice oraz osoby z terenu miasta. Organizatorom udało się zarejestrować 36 osób. To potencjalni dawcy, którzy mogą odmienić życie osób chorych na nowotwór krwi. Uczniowie, którzy uczestniczyli w akcji poszerzyli swoją wiedzę i otworzyli się na ideę wolontariatu. Pomysłodawcą wydarzenia na terenie szkoły była Patrycja Ziółkowska, uczennica  klasy III d. W przeprowadzenie akcji włączyli się uczniowie klasy Ic. Opiekunami były p. Marta Faiga i p. Izabela Przyłęcka.