Dzień Otwarty na AWL

29 listopada 2019

W dniu 28 listopada 2019 r. grupa uczniów z klas: IA, IG, IIA, IIIA i IIIC uczestniczyła w Dniu Otwartym na Akademii Wojsk Lądowych. Naszych uczniów oprowadzały po obiektach uczelnianych dwie studentki pierwszego roku, odpowiadając na pytania dotyczące rekrutacji i codziennych zajęć. Do zwiedzania udostępniono na początek czołg T-72 oraz Bojowy Wóz Piechoty. Największą atrakcją były jednak nowoczesne symulatory jazdy transporterem opancerzonym Rosomak i wirtualna strzelnica „Śnieżnik”. Nasi uczniowie mogli również obejrzeć pokaz walk w bliskim kontakcie. Była też okazja do rozmów z  członkami różnych sekcji, którzy prezentowali swój sprzęt i osiągnięcia, m.in.: strzeleckiej, spadochroniarzy, działań bojowych, topograficznej, biegów długodystansowych, gier strategicznych czy chóru wojskowego. Jednym z punktów programu był ośrodek sprawności fizycznej czyli sprawnościowy tor przeszkód, którego zaliczenie w odpowiednim czasie (bez kontuzji) jest nie lada wyzwaniem. Uczestnicy opuścili mury AWL bardzo usatysfakcjonowani, pasjonaci mogli obejrzeć sprzęt wojskowy i poczuć atmosferę studiowania w akademii. Koordynatorem współpracy z Akademią Wojsk Lądowych  jest p. Izabela Przyłęcka.

Warto wspomnieć, że 22 listopada nasz absolwent, a obecnie podchorąży Akademii Wojsk Lądowych przeszkolił z musztry uczniów, którzy reprezentują naszą szkołę w poczcie sztandarowym.