Dnia 27 .marca 2018 r. uczniowie klas pierwszych I LO w Oleśnicy uczestniczyli  w 15. edycji ogólnopolskiego programu Dnia Przedsiębiorczości. Pomysłodawcą i organizatorem tego projektu edukacyjnego, pod honorowym  patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  Andrzeja Dudy, jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Dzień Przedsiębiorczości włączono oficjalnie do działań promujących Jubileusz100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018.

Galeria zdjęć

Nasze liceum od kilku lat współpracuje z Fundacją w realizacji praktycznych przedsięwzięć, które sprzyjają podejmowaniu trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej przez młodych ludzi. W tym roku uczniowie klas pierwszych w zależności od profilu nauczania, wzięli udział w wizytach studyjnych w kilku instytucjach, przedsiębiorstwach i ośrodku naukowym. W bezpośredniej konfrontacji uczniowie mogli zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonych zawodach, poznać specyfikę i organizację pracy w lokalnych firmach  i instytucjach.

Młodzież klasy medycznej pod opieką pracownika Uniwersytetu Przyrodniczego pani Aleksandry Staszewskiej poznała organizację weterynaryjnej służby medycznej i bezpośrednio obserwowała specjalistyczne zabiegi na oddziałach klinicznych Wydziału Weterynarii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Klasa przyrodnicza odwiedziła firmę rodzinną Osadkowski S. A. w Oleśnicy. Pod kierunkiem pracownika firmy pani Magdy Miodek zapoznała się z logistyką dużego przedsiębiorstwa, obejrzała pracę w laboratoriach i specjalistycznych magazynach środków ochrony roślin.

Kolejna grupa uczniów klasy prawno-językowej wzięła udział w tematycznych spotkaniach z  prokurator Prokuratury Rejonowej w Oleśnicy panią Arletą Pawłowską oraz prezesem Sądu Rejonowego w Oleśnicy panem Piotrem Polakiem. Uczestniczyła także w rozprawie sądowej w sprawie karnej.

Cykliczna już wizyta studyjna uczniów klasy matematyczno-fizycznej, której organizację umożliwili i przygotowali przedstawiciele dyrekcji pani Renata Węgrzanowska i pan Sławomir Walczak, miała miejsce w GKN Driveline Polska Sp. z o.o. w Oleśnicy. Licealiści mogli poznać zaawansowane technologie, obserwować procesy produkcyjne i ich finalne efekty. Uzyskali też odpowiedzi na szereg pytań  dotyczących warunków przyjęcia do firmy, zarządzania i złożonego cyklu produkcji.

Szkolnymi koordynatorami Dnia Przedsiębiorczości były panie Bożena Dziedzic i Katarzyna Wyżyn.