Dzień sportu

16 września 2012

Dnia 11 czerwca 2012 roku odbył się w naszej szkole Dzień Sportu, zorganizowany przez klasę 2a oraz przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego- Piotra Sobielę. Uczniowie wzięli udział w Szkolnej Olimpiadzie Wiedzy o Sporcie, a także w grach zespołowych w piłkę nożną i siatkową. Mecze piłki nożnej odbyły się na boisku szkolnym. Wzięli w nich udział uczniowie klas: 1a, 1d, 2a, 2c, 2d. Rozgrywki piłki siatkowej miały miejsce w sali gimnastycznej. Rywalizowały w nich ze sobą uczennice z klas: 1a, 1b, 1c, 1d,1e, 2b, 2c, 2e, 2f.

Zawody w piłkę nożną zakończyły się zwycięstwem klasy 2e, drugie miejsce zajęli chłopcy z 2a, a trzecie- drużyna z klasy 1a. W rywalizacji w siatkówkę na podium z numerem jeden stanęły uczennice z klasy 1e, drugą lokatę zajęły uczennice 1a, a ostatnia medalowa pozycja przypadła klasie 2f.

Szkolną Olimpiadę Wiedzy o Sporcie przeprowadził przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Piotr Sobiela. Turniej składał się ze 154 pytań. Wzięli w nim udział przedstawiciele ośmiu klas: 1a, 1c, 2a, 2b, 2c, 2d, 2e, 2f. W rywalizacji zwyciężyła klasa 2e, jako druga była klasa 2c, a trzecią lokatę zajęli uczniowie z 1a.

Sporą atrakcją dla uczniów był mecz w piłkę nożną między zwycięską drużyną chłopców a drużyną nauczycieli. Wszyscy doskonale się bawili.

Zawody zostały zakończone uroczystym wręczeniem dyplomów i słodyczy. Zwycięzcom gratulujemy!