W ostatnich latach temat zdrowego odżywiania stał się bardzo powszechny i modny. Pomimo tego, że od dawna bada się wpływ poszczególnych produktów na stan naszego organizmu, to jednak wciąż pojawiają się nowe teorie odnośnie do tego, co jest „zdrowe”, a co nie. Często teorie te są ze sobą sprzeczne, a nawet się wykluczają, co sprawia, że przeciętny Kowalski czuje się zagubiony i ma ochotę zapytać: „Jak się odżywiać, aby być zdrowym?

Naprzeciw tym pytaniom i rozterkom młodego człowieka wychodzi Olimpiada Wiedzy o Żywności i Żywieniu, która umożliwia zgłębienie wiadomości dotyczących prawidłowego odżywiania, a także zapoznaje z właściwościami różnych produktów spożywczych.

W tym roku tematem przewodnim  zawodów były: „Produkty mleczne – technologia i rola w żywieniu”.

W etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu, który odbył się 11 stycznia 2019 roku w Jeleniej Górze naszą szkołę godnie  reprezentowały zwyciężczynie etapu szkolnego : Aleksandra Lorek (kl. III C) i Bogumiła Marczewska (kl. II B).  Obie uczennice wykazały się dobra znajomością wiedzy z tematu przewodniego oraz zagadnień ogólnych dotyczących żywności i żywienia.

Gratulujemy osiągniętego wyniku.

Opiekunami uczennic były: p. Urszula Janicka i p. Ewa Świerczyńska