W dniu 07.06.2020 odbył się finał  ogólnopolski VI edycji konkursu „Turbolandeskunde” – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego” organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego przy wsparciu Goethe Institut w Warszawie. Ze względu na sytuację epidemiologiczną finał ogólnopolski konkursu przeprowadzony został w formie online z wykorzystaniem aplikacji ZOOM .

W szranki stanęli zwycięzcy etapu regionalnego z 20 regionów Polski. Jedną z drużyn stanowili uczniowie – maturzyści z naszej szkoły: Damian Szuster, Krzysztof Cichecki oraz Jakub Mielczarek.

Zadaniem konkursowym było przygotowanie  prezentacji związanej ze Szwajcarią. Wyniki swojej pracy uczestnicy przedstawiali  przed komisją konkursową w języku niemieckim.

Gratulujemy  obszernej wiedzy  i  świetnej znajomości języka niemieckiego!

Opiekunem uczniów była p. K. Niesobska-Łacny

Na zdjęciu poniżej pani Agnieszka Świca Prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego i reprezentanci I LO.

Źródło zdjęcia