7 czerwca 2019 r. uczniowie naszego Liceum nawiązali do tradycji i ponownie triumfowali w Międzywojewódzkim Konkursie Wiedzy o Historii i Kulturze Żydów. Organizatorami konkursu był Zespół Szkół Rolniczych im. Tadeusza Kościuszki w Namysłowie oraz Starostwo Powiatowe w Namysłowie. Interdyscyplinarne współzawodnictwo przygotowane i koordynowane przez pan Tomasza Soję nauczyciela historii w ZSR w Namysłowie, miało na celu pogłębić wiedzę historyczną uczniów szkół ponadgimnazjalnych, poszerzyć znajomość kultury i tradycji żydowskich oraz kształtować postawy tolerancji wielokulturowej. Reprezentację naszej szkoły stanowili: Julia Klimkowska (kl. Ic), Piotr Janik (kl. Ib) i Kamila Szmalec (kl. IId). Konkurs składał się z dwóch części: pisemnych eliminacji i finału w formie ustnej. I miejsce w wyrównanej rywalizacji między oleśnickimi szkołami uzyskała Kamila Szmalec. II miejsce zajęła Karina Zawierta z Zespołu Szkół Ponadgimnazjanych w Oleśnicy. Na III miejscu uplasował się Piotr Janik. Julia Klimkowska (miejsce IV) otrzymała wyróżnienie. Wręczając laureatom nagrody rzeczowe ufundowane przez lokalne władze, wicestarosta namysłowski pan Tomasz Wiciak i dyrektor Szkół Rolniczych w Namysłowie pan Jacek Pietroszek podkreślili wysoki poziom zawodów i pogratulowali zwycięzcom szerokiej wiedzy przedmiotowej. Opiekunem młodzieży była pani Bożena Dziedzic.