W dniu dzisiejszym 4.09.2017 r. , odbyło się uroczyste rozpoczęcie  roku szkolnego w I LO w Oleśnicy. W naszej tradycji moment powrotu uczniów do szkoły zrósł się na  zawsze z rocznicą wybuchu II wojny światowej. Dlatego na początku uroczystości społeczność „Słowaka” – dyrekcja, nauczyciele i uczniowie oraz zaproszeni goście: reprezentujący władze powiatu oleśnickiego p. Zdzisława Jakimiec i p. Krzysztof Sycianko, minutą ciszy uczcili pamięć ofiar tego najtragiczniejszego w historii XX wieku wydarzenia. Zwyczajowo, inaugurując rok szkolny, okolicznościowe przemówienie skierowali do uczniów dyrektor ILO p. Marzena Helińska. Szczególnie ciepło zostali powitani uczniowie klas pierwszych, dla których rozpoczęcie nauki w nowej, w wielu wypadkach wymarzonej i cieszącej się takim uznaniem szkole, to przeżycie wyjątkowe i z pewnością na długo zapadnie im w pamięć.

Galeria zdjęć

Głównym punktem uroczystości  było wręczenie stypendiów  za szczególne osiągnięcia  naukowe i sukcesy sportowe.  W nauce jako najlepsi z najlepszych uhonorowani zostali Aleksandra Lorek oraz Kornel Jarosz  (kl. II c). Za sukcesy sportowe w sportach indywidualnych i grach zespołowych uczniowie „Słowaka”  otrzymali aż 28 stypendiów, co potwierdza fakt, że nie z nauki tylko ILO słynie. Są to Jan Braciszewicz, Michał Gryfkowiec, Paulina Wrzesinska (II a), Krzysztof Bednarski, Marcin Krawczak, Szymon Maćkała, Radosław Stochła, Marta Galik, Weronika Korzeniowska, Tamara Krajewska, Adriana  Lis, Dominika Łusiak, Agnieszka Piętka, Oliwia Powąska (II c), Weronika Gołąbek, Roland Kawczyński, Anna Łacna (II d), Martyna Kozieł (II d), Aurelia Paciorkowska, Łukasz Szymański, Natan Świerczyński (III a), Wiktoria Chmielewska, Klaudia Krawczyńska, Maria Krzywak, Weronika Kubów, Dawid Mularonek, Kamila Winnicka (III c), Karolina Patyk (III d)