4 stycznia 2020 r. w  Liceum Ogólnokształcącym nr XII im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu, odbył się etap okręgowy Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej. Organizatorem Olimpiady, jest Stowarzyszenie Edukacyjno – Oświatowe COPTIOSH w Białymstoku. Celem olimpiady jest pogłębianie wiedzy uczniów z zakresu wiedzy historycznej, rozwijanie w nich pasji poszukiwaczy przeszłości. I LO w Oleśnicy im. Juliusza Słowackiego, reprezentowali uczniowie kl. IIIA Jan Czop i Jakub Marczewski. Eliminacje okręgowe były dwuetapowe: część pierwszą stanowił test, który dla wielu uczestników okazał się nie lada wyzwaniem. Część druga polegała na rozwiązywaniu pracy z zadaniami otwartymi z wybranej jednej specjalizacji historycznej. Janek Czop przeszedł do II części i ostatecznie uplasował się na 2 miejscu w województwie, zdobywając tym samym tytuł laureata etapu okręgowego. Zajęcie tak wysokiego miejsca w eliminacjach to wielkie osiągnięcie. Jest ono niewątpliwie wynikiem ciężkiej pracy, ale świadczy również o wielkiej pasji historycznej – uczeń od pierwszej klasy brał udział w konkursach historycznych, osiągając w nich sukcesy.

Już w kwietniu Janek będzie reprezentował szkołę w etapie centralnym Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej, która odbędzie się na zamku w Golubiu-Dobrzyniu. Ale zanim to nastąpi czekają go jeszcze eliminacje okręgowe do Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej organizowanej przez Polskie Towarzystwo Historyczne. Życzymy sukcesów!

Opiekunem uczniów był p. Krzysztof Szymański.

Wyniki eliminacja okręgowych