Kamil Błaszczyk i Janek Malek posłami XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

W tym roku 1 czerwca odbędzie się XXIII sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. By móc uzyskać mandat Młodego Posła do tegorocznej sesji należało przygotować i zrealizować projekt pod hasłem: Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej .  Tego zadania podjęli się Kamil Błaszczyk i Jan Malek  z klasy 1b.  Na 29 punktów możliwych do uzyskania, zdobyli 27  i są jedynymi reprezentantami naszej szkoły, miasta oraz powiatu oleśnickiego w młodzieżowym sejmie.   Zadaniem, jakie sobie postawili  jest zamieszczenie tablicy na budynku Komendy Policji w Sycowie upamiętniającej konspiracyjną organizację młodzieżową z okresu PRL- Małą Garstkę oraz jej członkinię panią Leokadię Hołubecką, która była więziona za swoją działalność w tymże budynku, jako 16-letnia wówczas uczennica. Celem naszych Młodych Posłów jest także rozpowszechnianie tego wątku naszej polskiej  historii wśród rówieśników, ale także wśród  wszystkich zainteresowanych.  Projekt został przygotowywany pod opieką nauczycielki wos i historii, dr Anetty Grzesik- Robak.  Młodym Posłom serdecznie gratulujemy!