W internecie znaleźć można wiele materiałów edukacyjnych, które pomogą pogłębiać wiedzę i rozwijać zainteresowania nie wychodząc z domu. Poniżej lista kilku darmowych kanałów dostępnych na You Tube, które mogą być pomocne dla nauczycieli jak i uczniów. 

1. Akademia Khana – zbiór ponad 9000 video z wielu dziedzin nauki. Jeżeli szukasz pomocy z matematyki, fizyki, chemii, biologii, medycyny, historii, informatyki czy ekonomii, na pewno znajdziesz coś dla siebie.
2. Pi-stacja Matematyka – kanał z darmowymi lekcjami z matematyki
3. Pasja Informatyki – zbiór tutoriali video, artykułów tekstowych, podcastów i zadań do rozwiązania dla wszystkich, którzy chcę poszerzy swoją wiedzę z informatyki. 
4. Arlena Witt – nauka języka angielskiego na przykładach z popkultury (muzyka, seriale, filmy) w bardzo profesjonalnym wykonaniu.
5. BBC Learning English – jak sama nazwa wskazuje, nauka języka angielskiego razem z brytyjską telewizją publiczną! Jeśli wolisz uczyć się tylko słuchając, BBC posiada też ogromną kolekcję podcastów, które pomogą w nauce i dostarczą ciekawej wiedzy przy okazji.
6. Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS – zgodnie z nazwą to kanał dedykowany psychologii, motywacji (ale również rozwojowi osobistemu), prowadzony przez Uniwersytet SWPS, który może być ciekawy nie tylko dla studentów i studentek tego kierunku. Większość wideo to godzinne i dłuższe wykłady nagrane na uczelni (możemy słuchać ich również w wersji audio wyłącznie, za pomocą serwisu Spotify). Na stronie znajdziecie również cykl tematyczny związany z koronawirusem.
 
źródło: Otwarte Zasoby 
zdjęcie: Pixabay