W dniach 27-29. maja klasy 1c oraz część klasy 2d uczestniczyły w szkolnej wycieczce do Warszawy. Miała ona charakter edukacyjny, o tematyce historycznej i politologicznej.  Jednym z miejsc, jakie odwiedzili uczniowie było Muzeum Polin, w którym można zapoznać się z  wielowiekową obecnością Żydów na ziemiach polskich. Mieści się tam, gdzie w czasie II wojny światowej było żydowskie getto. Niezwykle interesujące i atrakcyjnie ukazujące wspólne polsko- żydowskie losy. Kolejne punkty programu były związane z II wojną światową, czyli Muzeum Pawiak i  Szucha, a także z wcześniejszymi okresami, tj. czasami zaborów czyli z  Cytadelą, gdzie na jej stokach został stracony ostatni przywódca Powstania Styczniowego 1863 r.- Romuald Traugutt.  Dopełnieniem wizyt w wymienionych muzeach były Wojskowe Powązki, gdzie spoczywają polscy bohaterowie, jak np. Janek Bytnar „Rudy” (bohater Kamieni na szaniec),  ofiary narodowych powstań, czy płk Ryszard Kukliński oraz wielu innych. Wyjątkową była także wizyta w Sejmie RP. Oprócz standardowego zwiedzania, uczniowie mogli spotkać się z Posłem na Sejm RP Sławomirem Piechotą, Senatorem RP Janem Filipem Libickim oraz wicemarszałek Sejmu, panią Małgorzatą Kidawą- Błońską. Spotkanie odbyło się w sali im. Jacka Kuronia, w której obraduje sejmowa Komisja Petycji. To było niesamowite spotkanie, bardzo merytoryczne i konstruktywne.

Ostatnim miejscem, jakie odwiedzili uczniowie to Żelazowa Wola czyli miejsce narodzin Fryderyka Chopina. Mogli oni obejrzeć film o losach genialnego Muzyka, obejrzeć dom, w którym przyszedł na świat oraz przespacerować się po okalającym go przepięknym ogrodzie. To były trzy intensywne dni, które bardzo szybko minęły…

Wycieczkę zorganizowała dr Anetta Grzesik- Robak.