16 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły – przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Młodzieżowej Rady Miasta wraz z pedagogiem szkolnym wzięli udział w konferencji „Bądź architektem swojego szczęścia” zorganizowanej przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy przy współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Oleśnicy. Wydarzenie zorganizowano w ramach X edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Powiecie Oleśnickim.

Ogólnopolski Tydzień Kariery to coroczna akcja Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej adresowana między innymi do szkół i placówek oświatowych, mająca na celu inspirowanie do podejmowania działań na rzecz doradztwa zawodowego.
Prelegentami byli: Pan Paweł Okoński – aktor i współwłaściciel Wrocławskiego Teatru Komedii s.c. Wojciech Dąbrowski, Paweł Okoński, Pani Jagoda Kropidłowska – członek Zarządu Głównego Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej z Warszawy, Pan Michał Mielczarek – Dyrektor Biura Karier Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu, Pani Anna Łoza – wolontariuszka i koordynatorka Oleśnickiej „Szlachetnej Paczki”, Ola Turoń i wokalistki z „Pracowni Muzycznej Ola Turoń”: Natalia Krawiec, Nina Graba, Wiktoria Bryn.

/źródło PCEiK/