22 kwietnia wystartował projekt „Korki.tv” współorganizowany przez telewizję Metro i inicjatywę społeczną W.I.E.M. Audycje w postaci lekcji mają pomóc młodzieży w przygotowaniu do egzaminu maturalnego. Emitowane będą przez 4 kolejne tygodnie od poniedziałku do piątku w godzinach 11.30 – 13.00.

Lekcje podzielone zostały na trzy bloki przedmiotowe. Pierwszy, trwający od godz. 11:30 do 12:00, będzie poświęcony powtórzeniu i utrwaleniu zagadnień z matematyki, zaraz po nim, od godziny 12:00 do 12:30, dostępne będą głównie lekcje języka polskiego. W skład ostatniego bloku przedmiotowego, od godz. 12:30 do 13:00, wejdą biologia, chemia, historia lub język angielski. Powtórka audycji następnego dnia o godzinie 9:00. 

Materiały dla uczniów opracowywane są zgodnie z obowiązującą podstawą programową oraz wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Szczegółowy plan zajęć aktualizowany jest na stronie i profilu społecznościowym telewizji Metro. Wszystkie odcinki „Korki.tv” dostępne będą również bezpłatnie w serwisie internetowym Player.

Link do odcinka pierwszego

źródło