W czasie utrudnionego dostępu do książek (zamknięte szkoły i biblioteki publiczne) wiele instytucji wychodzi na przeciw potrzebom czytelników oferując bezpłatny dostęp do książek elektronicznych w ramach akcji #TerazCzasNaCzytanie. Pomysłodawcą projektu jest Fundacja Powszechnego Czytania. Poniżej lista adresów, gdzie znajdziecie legalnie dostępne ebooki i audiobooki.

Biblioteka Wolne Lektury to podstawowe źródło bezpłatnych lektur szkolnych dla uczniów i nauczycieli. W wyniku zamknięcia szkół i bibliotek Wolne Lektury stały się kluczowym zasobem dla wszystkich, których sytuacja zmusiła do nauki przez internet.

Również Empik odpowiedział na apel Fundacji i oferuje czytelnikom 2 miesiące bezpłatnego dostępu do Empik Premium. Żeby skorzystać z oferty wystarczy wejść na stronę CzasWDomu, wpisać kod otrzymany na maila i cieszyć się dostępem do 11 tys. ebooków i audiobooków, wśród których są również lektury.

Serwis Legimi przygotował za darmo kolekcję 20 tytułów, dedykowanych różnym grupom wiekowym – zarówno uczniom szkół podstawowych, jak i starszym nastolatko. Wszystkie książki dostępne są w formie ebooka, a część z nich dodatkowo można wysłuchać jako audiobooka. Aby sięgnąć po wybraną pozycję wystarczy wpisać na stronie CzasNaCzytanie kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie i pobrać aplikację. Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca, natomiast książka przyznana będzie bez ograniczeń czasowych.

Drodzy Czytelnicy do dzieła!