Szanowni Państwo, Drodzy  Rodzice, Kochani Uczniowie!

Bardzo cieszymy się, że już w piątek wracamy do stacjonarnego trybu nauczania. Wszyscy  dobrze wiemy, jak ważne są – zwłaszcza dla młodych ludzi- rzeczywiste relacje i kontakty. Wiemy też, że bezpośrednia współpraca z nauczycielem i wychowawcą ma nieporównywalnie większe znaczenie niż kontakt przez – nawet najszybsze- internetowe łącze.

Wszystkim nam zależy na zdrowiu, bo jest ono najważniejszą wartością, o którą możemy i powinniśmy zadbać. Dlatego – kierując się dobrem całej społeczności szkolnej- zwracamy się do Państwa z bardzo osobistą prośbą. Tylko my – rodzice, uczniowie i pracownicy szkoły- możemy uczynić z naszego liceum miejsce, w którym będziemy się  czuć bezpiecznie w tym trudnym czasie. Potraktujmy więc noszenie maseczek, dezynfekowanie rąk i dbałość o higienę nie jako obowiązek, ale najprostszy dowód  życzliwości. Chrońmy się wzajemnie,  mając  świadomość, że nasze nierozważne zachowanie może wiązać się z zagrożeniem zdrowia również  naszych najbliższych. Dajmy wspólnie dowód dojrzałości  i odpowiedzialności za siebie nawzajem.

Zza maseczki nie widać uśmiechu – znaku ciepłych relacji międzyludzkich.  Warto więc, by ich znakiem stała się sama maseczka! Serdeczny uścisk dłoni zamieńmy na  mocne naciśnięcie dozownika z płynem do dezynfekcji– to prosty dowód życzliwości!

Z serdecznymi życzeniami zdrowia,

Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy Administracji i Obsługi