W tym roku przypada XXV sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży, której organizatorem jest Kancelaria Sejmu, a współorganizatorami są Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Pamięci Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.  Jak w poprzednich latach, uczniowie naszej szkoły podjęli się realizacji  projektów, które umożliwiają zdobycie mandatu Młodego Posła. Przystąpiło to tego działania aż pięć dwuosobowych zespołów. Temat tegorocznej sesji to: Posłowie Sejmu II RP.

Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji.  Zadaniem uczniów było zrealizowanie projektu, w którym w sposób trwały, upamiętnią losy i działalność posła, sprawującego mandat w latach 1918-1939, który podczas II wojny światowej działał dla dobra ojczyzny. Do realizacji tego zadania przystapili następujący uczniowie: Hubert Machnik i Maciej Łacny (1c), Zuzanna Polańska i Martyna Tybinka (1c), Natalia Adamska i Gabriela Palacz (1c), Wiktoria Kowalska i Wiktoria Mróz (1c) oraz Maja Reda (1c) i Marysia Jaworska (1a)

      Miło nam zakomunikować, że  wszyscy wymienieni uczniowie otrzymali, w wyniku oceny ich projektów przez komisję, mandaty posła na XXV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Maja Reda i Marysia Jaworska otrzymały najwyższą ocenę, co dało im możliwość pracy w komisji w dniach 11-12 maja w Sulejówku koło Warszawy.  Zatem w tym roku naszą szkołę po raz pierwszy będzie reprezentować grupa aż dziesięciu Młodych Posłów! Obrady Sejmu odbędą się 1 czerwca. Niecierpliwie czekamy na relacje i oczywiście serdecznie wszystkim gratulujemy! Projekty zostały przeprowadzone pod kierunkiem dr Anetty Grzesik- Robak.