Po raz kolejny I Liceum Ogólnokształcące w Oleśnicy i Powiat Oleśnicki mają swoich reprezentantów na Sejm Dzieci i Młodzieży! W tym roku są to uczniowie: Julia Robak z klasy 2e oraz Szymon Maćkała z klasy 2b. W celu zdobycia mandatu Młodego Posła, uczniowie musieli wejść w przestrzeń historyczną Sejmu Ustawodawczego 1919 roku, wybrać  posła z tamtego okresu, poznać jego biografię, opracować, a następnie przeprowadzić kampanię wyborczą, z wykorzystaniem tylko tych możliwości technicznych, jakie były dostępne w tamtym czasie. Nie było to łatwe! Uczniowie wybrali osobę Ireny Kosmowskiej, która była jedną z ośmiu posłanek na Sejm Ustawodawczy w 1919 roku. Naszym Posłom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że godnie będą nas reprezentować w Warszawie podczas obrad w Sejmie RP w dniu 1 czerwca 2018 r.. Opiekunem uczniów jest dr Anetta Grzesik- Robak.  Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy !