Dnia 24 marca 2018 r. odbył się  II Memoriał Urszuli Marciniak – otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych, organizowane przez Fundację Matematyków Wrocławskich oraz Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego, we współpracy z Wydawnictwem Logi. W czasie trzech 45 minutowych rund finałowych uczniowie mieli do rozwiązania różnorodne diagramy logiczne. W wyniku przeprowadzonych eliminacji w grupie finalistów znalazła się Adrianna Zawalinicka  – jedenasta z niemal dwustu uczestników w wielkim finale. Adrianna zajęła piąte miejsce. W oczekiwaniu na wyniki rund finałowych, uczestnicy mieli możliwość wysłuchania wykładu popularnonaukowego prof. Zbigniewa Marciniaka z Uniwersytetu Warszawskiego pt. „Po co uczymy się matematyki?”. Nasą szkołę reprezentowali uczniowie: Monika Gwiazdowska z klasy 1b, Paweł Krasicki i Grzegorz Noworyta z klasy 2a, Małgorzata Tomczuk z klasy 2b, Adrian Lis z klasy 2c, Adrian Dunajski z klasy 3a oraz Martyna Woźniak i Adrianna Zawalnicka z klasy 3c . Opiekunem uczniów była p. Agnieszka Abramowicz. Gratulujemy.