W dniach 31 maja – 1 czerwca 2019 r. największa grupa uczniów-posłów z naszej szkoły, powiatu, a nawet całego kraju, tj. Maja Reda, Zuzanna Polańska, Martyna Tybinka, Gabriela Palacz, Natalia Adamska, Wiktoria Mróz, Wiktoria Kowalska, Hubert Machnik i Maciej Łacny z klasy 1c oraz Maria Jaworska z klasy 1a reprezentowali naszą szkołę oraz powiat podczas XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Obrady odbywały się w gmachu Sejmu RP w Warszawie. Tematem tegorocznego spotkania Młodych Posłów byli Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji.

Aby uzyskać mandaty poselskie wymienieni uczniowie  w dwuosobowych zespołach wykonali projekty, w których upamiętnili w sumie pięciu posłów II RP.

Podczas obrad, które odbyły się 1 czerwca posłowie pracowali nad uchwałą w sprawie spopularyzowania wiedzy o losach i działalności posłów na Sejm II RP w okresie II wojny światowej oraz okupacji. W przyjętej uchwale Młodzi Posłowie apelowali o propagowanie sylwetek posłów II RP nie tylko w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju oraz tworzenie młodzieżowych grup na forach internetowych i portalach społecznościowych, które miałyby pomagać w dbaniu o prawdę historyczną. Uczniowie zwrócili się również do lokalnych samorządów, aby organizowały spotkania ze świadkami historii w miejscach upowszechnienia kultury,  a także do Ministra Edukacji Narodowej z prośbą o organizowanie Międzynarodowej Internetowej Olimpiady Historycznej. Podczas obrad uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z tym jak wyglądają posiedzenia sejmu, a także posłuchać swoich rówieśników, którzy zdecydowali się zabrać głos na mównicy sejmowej, debatując głównie na aktualne tematy, takie jak reforma edukacji czy globalne ocieplenie. Poza uczestnictwem w posiedzeniu Sejmu, uczniowie mieli również okazję do odwiedzenia ważnych miejsc dla historii Polski, znajdujących się w Warszawie. To było niezapomniane przeżycie!