W dniu 26.11.2018 roku odbył się w Warszawie Ogólnopolski Kongres Młodzieży – Ideathon. Kongres został zorganizowany przez Stowarzyszenie na rzecz powołania Rady Młodzieży RP, w ramach projektu opracowania Założeń do Strategii Państwa dla Młodzieży. Projekt realizowany jest pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej i przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+. W wydarzeniu wzięło udział 225 młodych liderów, którzy opracowywali propozycje programów społecznych, stanowiące odpowiedź na wyzwania zidentyfikowane w różnych obszarach polityki młodzieżowej. Powiat Oleśnicki reprezentował zespół I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy w składzie: Alicja Śliwińska, Maciej Łacny – radni Młodzieżowej Rady Miasta, Piotr Janik, Karol Kaczkowski, Maria Jaworska, Maja Reda- członkowie Samorządu Uczniowskiego I LO. Opiekę na uczniami sprawowała p. Anetta Adamczuk – opiekun MRM i SU w I LO.