W dniach 22 i 23 października 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Oleśnicy, którego hasło w tym roku brzmiało: Pasja, profesja, powołanie. Dnia 22 października 2019 roku uczniowie klasy IIIB uczestniczyli w warsztatach pt. „Najtrudniejsze pytania w procesie rekrutacji – jak przygotować ucznia do zwycięskiej rozmowy kwalifikacyjnej”. Natomiast dnia 23 października 2019 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w konferencji inaugurującej Ogólnopolski Tydzień Kariery w Oleśnicy: Pasja, profesja, powołanie”. Uczestnicy wydarzeń mieli okazję do znalezienia odpowiedzi na pytanie czym jest pasja, jak ją odnaleźć i jak wykorzystać w swojej profesji, jak zaplanować swoją przyszłość zawodową, jakie są warunki skutecznej autoprezentacji oraz jak z sukcesem przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Ponadto udział w wydarzeniach OTK umożliwił uczniom spotkanie z ciekawymi ludźmi pełnymi pasji i spełnienia.