26. kwietnia 2019 r. uczeń klasy I C Wiktor Sobczak uczestniczył w wieczorze poetyckim „  „Pan Tadeusz” – polska księga narodowa w 185 rocznicę I wydania” , przygotowanym przez studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod opieką  pani profesor Jadwigi Jezierskiej (emerytowanej  polonistki I Liceum). Wiktor brawurowo wygłosił monolog Tadeusza rozstającego się z Telimeną, umiejętnie uwydatniając naiwność i bezradność młodego bohatera  próbującego uwolnić się ze skomplikowanego romansu. Swoją deklamacją zachwycił uczestników spotkania i zebrał rzęsiste brawa.

Spotkanie recytatorów dowiodło, że czytanie „Pana Tadeusza”, cieszenie się jego pięknem, odczuwanie nostalgicznego nastroju i  czerpanie z humoru w nim zapisanego jest  wspólne dla różnych pokoleń i rzeczywiście je łączy!

Wieczór poetycki stanowi jeden z punktów niezwykle ambitnego i szeroko zakrojonego projektu Uniwersytetu Trzeciego Wieku  „„Pan Tadeusz” w 185 rocznicę I wydania”, do udziału w którym zostali zaproszeni uczniowie naszej szkoły.

Ucznia przygotowała pani Małgorzata Dabrówka.