Pierwsi w powiecie!

24 października 2019

Niezmiernie miło nam poinformować, że I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Oleśnicy, w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół Ponadpodstawowych w roku szkolnym 2018/2019 zajęło pierwsze miejsce w powiecie, a czwarte w województwie dolnośląskim. Tak wysoki wynik w województwie cieszy tym bardziej, że w rywalizacji pokonaliśmy aż 186 szkół ponadpodstawowych, w tym wiele z oddziałami mistrzostwa sportowego.

W raporcie podsumowującym Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” we Wrocławiu – organizator akcji – informuje, że wynik szkoły we współzawodnictwie to suma punktów zdobytych za 10 najwyższych miejsc uzyskanych w zawodach wchodzących w skład Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży. Do wyników współzawodnictwa zaliczane są te uzyskane w zawodach od szczebla gminy, powiatu i w finałach dolnośląskich. Wśród dyscyplin, w których rywalizowali uczniowie „Jedynki” znalazły się: sztafetowe biegi przełajowe, biegi na orientację, zawody lekkoatletyczne, siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, halowa piłka nożna, minihokej, badminton, tenis stołowy, snowboard, short-track, narciarstwo alpejskie, aerobik rekreacyjny, pływanie i szachy. Zawodnicy o zwycięstwo walczyli indywidualnie i drużynowo.

Ten wielki sukces to zasługa całej reprezentacji sportowej szkoły, którą znakomicie do zawodów przygotowały nauczycieli wychowania fizycznego: p. Anetta Adamczuk, p. Marta Imiela i p. Ewa Świerczyńska. Różnorodność konkurencji oraz osiąganie znakomitych wyników pokazują jak uzdolnioną sportowo mamy młodzież. Za tytuł najlepszych w powiecie szkoła otrzymała bon w wysokości 7000 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu sportowego. Gratulujemy wszystkim i życzymy kolejnych zwycięstw!

SZS Dolny Śląsk

Współzawodnictwo_18_19