W dniu 03.10.2018 r. nad Stawami Miejskimi w Oleśnicy odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. Dziewczęta I LO nie miały sobie równych, zwycięsko ukończyły zmagania, 10 krotnie pokonując kilometrową trasę biegu. 10 października będą reprezentować nasz powiat na zawodach w Olszynie. Ogromne brawa!

Skład zwycięskiego zespołu: Paulina Wrzesińska 3a, Wiktoria Hartlińska 2c, Weronika Korzeniowska 3c, Patrycja Pitra 2b, Hanna Sobkowiak 2b, Tamara Krajewska 3c, Agata Strycharczyk 2b, Julia Janik 1b, Patrycja Foluszczyk 1b, Katarzyna Kaczorowska 2b, Maja Reda 1c. Opiekunem dziewcząt była pani Marta Imiela.

Drużyna chłopców była na prowadzeniu przez większość zmian, jednakże na ostatnich metrach ustąpiła pierwszeństwa uczniom II LO. Chłopcy wystartowali w składzie: Dariusz Krystek 2d, Szymon Maćkała 3b, Igor Wieczorek 1a, Jakub Lisowski 3a, Jakub Omiecina 2b, Adrian Lis 3c, Damodar Szuwalski 2b, Maciej Olszak 1b, Michał Kwaśny 2b, Damian Nasiadek 2a, Jakub Heliński 3c, Aleksander Kaczmarski 3c. W zmaganiach uczniom towarzyszyła pani Ewa Świerczyńska.

Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodniczek i zawodników naszej szkoły!