W dniu 22. stycznia 2019 r. odbyły się warsztaty zorganizowane przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy nt. Konstytucja biznesu a działalność gospodarcza w praktyce. Spotkanie z udziałem nauczycieli przedmiotów ekonomicznych oraz zainteresowanych tematyką gospodarczą uczniów ze szkół powiatu oleśnickiego było etapem przygotowań  do Konkursu o gospodarce, który zaplanowano na koniec marca. Uczniowie naszego liceum mogą pochwalić się sukcesami w tej rywalizacji. Nasz tegoroczny zespół, pod opieką pani Bożeny Dziedzic nauczycielki podstaw przedsiębiorczości, stanowią uczniowie klasy IA: Adam Paliszek-Saładyga, Krzysztof Orlikowski i Dominik Batog. Mamy cichą nadzieję podtrzymać tradycję i nawiązać do sukcesów  naszych poprzedników. W czasie zajęć warsztatach pojawiło się wiele cennych informacji, głównie z prawa biznesowego, których dobra znajomość warunkuje efektywny udział w konkursie. Otrzymaliśmy też pakiet materiałów źródłowych  przydatnych w fazie przygotowań. Relację przygotował uczeń kl. IA Dominik Batog.