Rozpoczynamy realizację projektu pn. Podniesienie jakości edukacji w liceach ogólnokształcących w Oleśnicy.

W okresie od stycznia 2017 r. do końca października 2018 r. w Powiecie Oleśnickim będzie realizowany projekt edukacyjny w ramach Poddziałania 10.2.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 10.2.2 „Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej – ZIT Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego”.

Celem  projektu  jest

• podniesienie potencjału szkół poprzez doposażenie w nowoczesne pomoce dydaktyczne do prowadzenia zajęć z przedmiotów przyrodniczych oraz sprzęt TIK
  • wzrost kompetencji 13 nauczycieli i 47 nauczycielek w zakresie TIK i nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych w sposób oparty o badania, eksperyment i logiczne myślenie oraz pozostałych przedmiotów w sposób stymulujący kreatywność i innowacyjność uczniów.

DEKLARACJE UCZESTNICTWA

REGULAMIN REKRUTACJI

Działania projektowe zogniskują się na rozwoju kompetencji z języka angielskiego, matematyki, przedmiotów przyrodniczych, kompetencji cyfrowych oraz przekrojowych – związanych z umiejętnością pracy zespołowej, innowacyjności i kreatywności. W okresie 01.02.2017-31.10.2018 przeprowadzone zostaną zajęcia pozalekcyjne, w tym część w formule e-learningu, i pozaszkolne oraz wyrównawczo-dydaktyczne.

Niezbędnym  elementem  osiągnięcia  celu  będzie  stworzenie  w  szkołach  warunków  dla  nauczania  opartego  na  metodzie  eksperymentu  i  upowszechnienie  korzystania  z technologii informacyjno-komunikacyjnych w wyniku wyposażenia pracowni komputerowej i pracowni przyrodniczej. Kompleksowe wsparcie przyczyni się do bezpośredniej poprawy wyników nauczania, jak również do trwałego podniesienia jakości edukacji w szkołach objętych projektem.

_________________________________________________________________________

Zapraszamy Uczniów i Uczennice obu szkół do składania dokumentów rekrutacyjnych i deklarowania chęci uczestniczenia w zajęciach:

• zajęcia pozalekcyjne  i pozaszkolne z przedmiotów matematyczno –przyrodniczych:
  • z biologii
  • z chemii
  • z fizyki
  • z matematyki
  • klub olimpijczyka (z biologii, chemii, fizyki, matematyki)
  • zajęcia pozalekcyjne z języka angielskiego
  • konwersacje z native speakerem  z języka angielskiego
  • warsztaty programowania
    warsztaty  technik multimedialnych
  • warsztaty bezpieczeństwa w sieci
  • zajęcia wyrównawcze z matematyki

Uwaga!

Jeden uczeń/uczennica może wziąć udział w więcej niż jednej formie wsparcia.

Do zajęć wyrównawczych z matematyki stosowane będzie kryterium niskich wyników z tego przedmiotu (w ubiegłym roku szk., w I semestrze bieżącego roku szk.).

Uczniowie objęci kołami zainteresowań z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych zostaną objęci również zajęciami pozaszkolnymi na wyższej uczelni.

Uczniowie objęcie zajęciami pozalekcyjnymi z języka angielskiego mogą uczestniczyć  również w konwersacjach z native speakerem.

W zakresie zajęć informatycznych jeden uczeń może brać udział tylko w jednym rodzaju zajęć: albo warsztaty programowania, albo warsztaty  technik multimedialnych, albo warsztaty bezpieczeństwa w sieci.

Do wszelkich form wsparcia w przypadku większej liczby zgłoszeń niż liczba przygotowanych miejsc,  pierwszeństwo mają uczniowie z niepełnosprawnością oraz dojeżdżający do szkoły spoza Oleśnicy.

Deklarację udziału przyjmują:

• matematyka 1 a,2 b, 2 c – p. Agnieszka Abramowicz