Rozstrzygnięcie konkursu literackiego

A jednak poezja !

VI Szkolny Konkurs Literacki rozstrzygnięty. W konkursie wzięło udział troje młodych autorów. Kacper Maliszkiewicz i Magdalena Surma zaprezentowali swoje opowiadania , Roksana Chirowska  – utwory poetyckie. Spośród tych propozycji najciekawsze okazały się literackie próby Roksany Chirowskiej, która – jak się okazało – przejawia nie tylko zdolności prozatorskie ( zwyciężyła  w konkursie na najlepszy dziennik z wakacji), ale pisze świetne wiersze. Co przykuwa uwagę, kiedy czyta się jej utwory?Niekłamany, subtelny liryzm, osobisty ton, wrażliwość, która potrafi przekształcić doświadczenia  zwykłe – w zaskakujące i niepowtarzalne. Tu mgła, jazda pociągiem, czyjeś przypadkowe dłonie, nawet głęboki wdech  mogą stać się przedmiotem wzruszenia czy źródłem refleksji. Trzeba dodać, że Roksana  świetnie radzi sobie z językiem – jest zdyscyplinowana, oszczędna , każde słowo w jej wierszach ma swoje miejsce i sens. Widać, że „czuje” poetycką formę . Aż chce się  powiedzieć, że  „pulsuje poezją , jak drzewo sokiem”.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, wierzymy, że będziecie rozwijać swoje talenty literackie.

Aleksander Radzyniak