Stało się już tradycją, że uczniowie naszej szkoły rokrocznie uczestniczą w zajęciach organizowanych przez wrocławskie wyższe uczelnie w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

I w tym roku w środę 25.09. uczniowie klasy 2A, jak na mat-fiz przystało, skorzystali z zaproszenia Politechniki Wrocławskiej i zgłębiali tajemnice zjawisk fizycznych. Program zajęć był bogaty, a interesujące wykłady i warsztaty pozwoliły uczniom przekonać  się, że choć fizyka postrzegana jako niedostępna i niezrozumiała, może fascynować i zaskakiwać. Był to dzień pełen wrażeń i z pewnością niejeden ze słuchaczy marzy już teraz, żeby po maturze móc  poszerzać swoją wiedzę, studiując na Politechnice Wrocławskiej.

Program zajęć:

„Meandry historii fizyki – kilka pouczających lekcji na bliższą i dalszą przyszłość” – dr inż. Maciej Mulak

„Elektryzujące i przyciągające doświadczenia z elektromagnetyzmu” – dr inż. Michał Jarema

„Źródła światła” –  dr inż. Wojciech Rudno-Rudziński