W ramach działań wspierających kształtowanie postaw obywatelskich w dniu 3 stycznia 2018 r. rozpoczęliśmy cykl spotkań z politykami. Przedsięwzięcie zostało zainaugurowane spotkaniem z posłem na Sejm RP, przedstawicielem partii rządzącej – Prawa i Sprawiedliwości, z panem Piotrem Babiarzem. Miało ono charakter bardzo merytoryczny, przybliżający istotę stosowania ordynacji wyborczej, zarówno większościowej, jak i proporcjonalnej. Pan Poseł przybliżył blaski i cienie obu rozwiązań, w przejrzysty i zrozumiały dla uczniów sposób. Część spotkania została przeznaczona na dyskusję, podczas której uczniowie zadawali pytania. Dotyczyły one takich kwestii, jak przebiegu kampanii wyborczej, zmian w ordynacji wyborczej w wyborach samorządowych, wejścia Polski do strefy euro, programu 500 plus, zmian w powoływaniu składu Państwowej Komisji Wyborczej. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 3e oraz 2e, a przygotowała je i koordynowała dr Anetta Grzesik- Robak.