W środę 16. maja 2018 w Bibliotece i Forum Kultury w Oleśnicy po raz kolejny odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z p. Michałem Pozdałem- psychoterapeutą, seksuologiem, trenerem i wykładowcą Uniwersytetu SWPS. Tematem wykładu była seksualność oraz profilaktyka ryzykownych zachowań seksualnych w okresie dorastania. Podczas spotkania uczniowie mogli uzyskać informacje: Czym jest wirus HIV i jak się można przed nim uchronić? Jakie zachowania seksualne obarczone są największym ryzykiem zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową? Jaka jest różnica pomiędzy HIV a AIDS? Prowadzący jasnym językiem skierowanym wprost do nastolatków omawiał zagadnienia związane z seksualnością. Koordynatorem spotkania była p.Katarzyna Wyżyn.