Dnia 12 czerwca 2018 r. odbyło się spotkanie uczniów z absolwentką naszej szkoły Olą Turoń. Wokalistka opowiedziała o swojej pasji, jaką jest śpiew, o dotychczasowych doświadczeniach związanych z muzyką oraz o udziale w VI edycji The Voice of Poland. Podczas spotkania uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w ćwiczeniach wokalnych. Koordynatorem spotkania była p. Katarzyna Wyżyn.

OLA TUROŃ – polska wokalistka i autorka tekstów.

Uczestniczka VI edycji The Voice of Poland,  gdzie swoim wykonaniem utworu „Miód” z repertuaru Natalii Przybysz zachwyciła wszystkich jurorów. W programie jej trenerkami były Maria Sadowska i Edyta Górniak.

Od 4 roku życia występuje na scenie. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Oleśnicy. Ukończyła klasę skrzypiec oraz perkusji.

Jest laureatką  polskich festiwali i konkursów wokalnych. Grand Prix podczas XIX Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu oraz II miejsce na Festiwalu Piosenki Francuskiej.

Przez kilka lat występowała we wrocławskim chórze gospel Hand of God, w którym była również solistką. Współpracowała i nagrywała z hip-hopowymi artystami m.in. z Kabu&Majk i Nercotix, Antone, Zaraz.
Występowała również w projektach muzycznych takich jak: Funk’n tronic jako chórzystka, Ale jazz band- wrocławski kwartet jazzowy, w którym była solistką, Deep Punkture oraz Fuckoffowski– wrocławski projekt z muzykami m.in. zespołu Milloopa wraz z Rollim Mossimanem.

Jej głos można usłyszeć w czołówkach programów telewizyjnych. Aktualnie w nowym programie  stacji  TVN  „Ślub od pierwszego wejrzenia”.
Głos Oli będzie można także usłyszeć w filmie „Za niebieskimi drzwiami” w reżyserii Mariusza Pareja, do którego muzykę robił Michał Szablowski.  Premiera odbędzie się 1 listopada 2016 roku. W obsadzie m.in. Ewa Błaszczyk oraz Michał Żebrowski.

Kilkukrotnie wystąpiła podczas Slot art festival.

Swoje umiejętności wokalne szkoliła pod okiem Jacka Zameckiego oraz podczas wielu warsztatów wokalnych.

Aktualnie związana z wrocławską sceną muzyczną. Tworzy akustyczny duet Acoustic cookies oraz śpiewa w zespole Lime, z którym koncertuje i występuje na eventach w całej Polsce.

Obecnie wokalistka intensywnie pracuje nad swoją debiutancką płytą oraz koncertuje we Wrocławiu, a także w całej Polsce. Premiera jej pierwszego singla i teledysku do piosenki „Smartfon” odbyła się 25 listopada 2015 roku.

Od niedawna jest także trenerem wokalnym i prowadzi warsztaty śpiewu.

 

źr. www.olaturon.pl