Spotkanie ze świadkiem historii

We wtorek 29. 10. 2019 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z panią Genowefą Suwałą- prezeską Terenowego Koła Związku Sybiraków w Oleśnicy. Klasa IC wysłuchała wspomnień Sybiraczki dotyczących jej życia na zesłaniu w czasie II wojny światowej. Niezwykle barwna opowieść, pełna pięknych opisów, a przede wszystkim emocji wzruszyła słuchaczy do łez. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, na które Bohaterka z chęcią odpowiadała. Uczestnicy prelekcji podziękowali pani Genowefie gromkimi brawami. Spotkanie miało na celu propagowanie wiedzy o losach Polaków w latach wojennych, w tym utrwalenie wiedzy o Sybirakach, odkrywania prawdy historycznej oraz poznanie dziejów Polaków, które minęły, ale żyją we wspomnieniach ludzi. Koordynatorką spotkania była p. Marta Sławuta-Wójcik.