Drodzy Rodzice i Uczniowie,

w związku z trwającym strajkiem przedstawiamy nasze stanowisko. Zaniepokojeni  chaosem w oświacie: sytuacją ucznia w polskiej szkole, przeprowadzaną a nieprzygotowaną reformą, brakiem realnego wpływu środowisk nauczycielskich na funkcjonowanie szkoły, upadającym prestiżem zawodu nauczyciela, podjęliśmy trudną dla nas decyzję solidarnego przystąpienia do ogólnokrajowego protestu. Rozumiemy, że zaistniała sytuacja jest niełatwa dla wszystkich stron sporu, ale  powoduje nami troska o dobro ucznia. Postrzegamy bowiem jego sytuację szerzej. Dla nas uczeń to partner, a nie element systemu. Walczymy o takie rozwiązania i zmiany, które zapewnią stabilizację i bezpieczeństwo uczniom oraz godne warunki pracy i szacunek  nauczycielom. Pusta szkoła to dramat dla nauczyciela, który kocha swoją pracę. Mamy jednak nadzieję, że ten nienormalny obecny stan zakończy się kompromisem mediujących stron.

Dziękujemy Uczniom i Rodzicom za dotychczasowe wyrazy solidarności i prosimy o dalsze wsparcie. Wierzymy, że Państwa poparcie przyspieszy zakończenie sporu.

Nauczyciele:

I Liceum Ogólnokształcącego  w Oleśnicy