Udało się! W nocy 24/25 lutego w naszym liceum odbył się nocny maraton filmowy. W szkolnej sali gimnastycznej urządziliśmy salę kinową, która dla niektórych była również sypialnią. Nad wszystkim czuwali nauczyciele: Agnieszka Tekień, Karina Przybyła i Aleksander Radzyniak.

 
Przejdź do galerii

Pierwszym punktem programu była krótka prezentacja dotycząca horroru jako gatunku filmowego, którą przygotowały uczennice klasy IID Karolina Konopka i Kaja Tolksdorf. Wykład uzmysłowił wszystkim, że „straszenie” było modne nawet w kinie niemym.
Do godziny 6.00 obejrzeliśmy (tylko) 4 filmy:

„Nosferatu-symfonia grozy” (1922) – reż. F.W.Murnau
„Lśnienie” (1980) – reż. Stanley Kubrick
„Nieustraszeni pogromcy wampirów” (1967) – reż. Roman Polański
„Dziecko Rosemary” (1968) – reż. Roman Polański

Projekcje poprzedzały krótkie prelekcje pani Agnieszki Tekień, która opowiadała o kulisach powstawania filmów i zwracała uwagę na istotne aspekty oglądanych dzieł.
Obrazy być może nie były tak straszne jak widzowie oczekiwali (nie chcieliśmy jednak w szkole wywołać paniki), ale ich znaczenie w historii kina jest niepodważalne.
W czasie przerw regeneracyjnych uczestnicy prowadzili rozmowy przy herbacie, kawie i smakowitych ciasteczkach. Wiele radości sprawiła loteria fantowa, w czasie, której wygrać można było słodycze. Najbardziej pożądanym słodkim gadżetem były wampirze szczęki :0.
Co prawda od czasu do czasu słychać było pochrapywania, ale mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili. Są tacy, którzy chcą to powtórzyć, a to chyba najlepsza recenzja.