W dniu 24. 05. 2019 r. w Parku Szczytnickim we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych w Biegach na Orientację. Naszą szkołę w kategorii K 19 reprezentowały zawodniczki, wyłonione podczas zawodów półfinałowych: Aleksandra Machelak 2A, Wiktoria Pierzga 2A, Agata Strycharczyk 2B, Bogumiła Marczewska 2B oraz Laura Świerczyńska 1A.

Dziewczęta miały do pokonania 3300 m i znalezienie 15 punktów kontrolnych. Chłopcy w składzie: Jan Gorzelak 1A, Mikołaj Oganiaczyk 1A, Wiktor Adamczyk 1A i Maciej Danik 1A w kategorii M 19 stawali na starcie 3600 m trasy, na której znajdowało się 20 punktów kontrolnych.
W klasyfikacji generalnej zespół dziewcząt I LO okazał się bezkonkurencyjny! Dziewczęta zajęły I miejsce w klasyfikacji drużynowej w województwie dolnośląskim. Indywidualnie srebrny medal zdobyła Laura Świerczyńska, a brązowy Aleksandra Machelak!
Chłopcy I LO zajęli drużynowo III miejsce!
Ogromne gratulacje!
Cieszy ponadto fakt, że wszystkie zawodniczki i zawodnicy naszego liceum startujący w zawodach, uzyskali prawo do ubiegania się o stypendium sportowe.
Opiekunem uczniów była p. Ewa Świerczyńska.