Szkolne Wybory Książek

11 września 2017

Drodzy Uczniowie,
I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy pozyskało środki z Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Mamy do wydania aż 15 000 zł ! 12 września 2017 r. (we wtorek) odbędą się w szkole Wybory Książek współorganizowane przez Samorząd Uczniowski.  Członkowie komisji przejdą się po klasach i zbiorą od Was propozycje (każdy uczeń dostanie kartę do głosowania, którą po wypełnieniu wrzuci do urny). Wszystkie głosy zostaną zliczone, spisane i będą stanowiły postawę do stworzenia listy właściwej. Wasze propozycje obejmować mogą literaturę piękną, literaturę faktu i literaturę popularnonaukową. Pomyślcie jakie książki powinny znaleźć się w bibliotece szkolnej. Wyniki Wyborów zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły. Najważniejszym celem projektu jest propagowanie czytelnictwa i zachęcanie młodzieży do sięgania po książki.