Szkolny konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

Jury konkursu fotograficznego, którego tematem były„Miejsca zapomniane, miejsca niezwykłe”, postanowiło nagrodzić Oliwię Jaroszewicz z klasy IA za cykl 4 prac. Zdjęcia uczennicy zwróciły naszą uwagę nie tylko przemyślaną kompozycją, różnorodnością motywów. Urzekły nas specyficzną, szarozieloną tonacją, rozmytym tłem, przygaszonym światłem i nostalgicznym, sprzyjającym refleksji nastrojem. Pomyśleliśmy, że miło byłoby schronić się przed zgiełkiem świata, jego jaskrawym szaleństwem w przedstawionym na fotografiach ogrodzie. Susan Sontag napisała w swojej słynnej książce o fotografii, że zmienia ona i rozszerza pojmowanie tego, co zasługuje na oglądanie. Trudno nie zgodzić się z jej opinią, widząc prace uczennicy. Mamy nadzieję, że i Wam się one spodobają oraz zachęcą do samodzielnych działań twórczych.

Przy tej okazji chcielibyśmy również zachęcić do udziału w przedsięwzięciu promującym „artystyczną” fotografię. Miałoby ono polegać na wybieraniu spośród prac uczniów zainteresowanych uczestnictwem w akcji zdjęcia miesiąca i eksponowaniu go w szkolnej „galerii jednego zdjęcia”. W czerwcu zostałaby wybrana „fotografia fotografii”, czyli ta najciekawsza, najpiękniejsza. O szczegółach projektu poinformują Was poloniści. A zatem do dzieła!

Galeria zdjęć Oliwii Jaroszewicz