Jednym z elementów, obchodzonego uroczyście w naszej szkole, 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, był zorganizowany 16 listopada br. Szkolny Konkurs Historyczny. Do szlachetnej rywalizacji zgłosiły się trzyosobowe reprezentacje z wszystkich klas. Konkurs składał się z pięciu części: testu wiedzy ogólnej, testu zadań otwartych, pracy z mapą, pracy z materiałami źródłowymi oraz rozpoznawania postaci historycznych. Miło nam poinformować, że  zwycięzcami zostali:

I miejsce – klasa 1b – Piotr Janik, Szymon Rogaczewski, Alicja Rogoż

II miejsce – klasa 2a – Jan Czop, Jan Czechowski, Arkadiusz Zasada

III miejsce – klasa 3d – Kamil Juchniewicz, Cezary Kazubiński, Aleksandra Poszwa

Gratulujemy zwycięskim drużynom. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu, był uczeń  Damian Szuster z klasy 2a, któremu pomagali w przeprowadzeniu zawodów Julia Wolska i Jakub Heliński z kl. III c. Projekt koordynował  p. Krzysztof Szymański.