I Liceum  Ogólnokształcące w Oleśnicy zaprasza uczniów klas trzecich gimnazjum na spotkanie z Szymonem Hołownią, o tym, jak efektywnie naprawiać świat, czyli „Jak dobrze robić dobrze”, które odbędzie się 18 maja 2018 r. w ramach Festiwalu Nauki i Dnia  Otwartego w I LO w Oleśnicy.

Szymon Hołownia jest ekspertem w temacie działań charytatywnych, ponieważ założył i prowadzi dwie prężnie działające fundacje: Fundacja Kasisi i Dobra Fabryka. Fundacje finansują działalność Domu Dziecka w Kasisi w Zambii, hospicjum w Kabudze w Rwandzie, wiejski szpital i ośrodek leczenia głodu w Ntamugendze w Demokratycznej Republice Konga, spółdzielnię rolniczą w Burkina Faso i szkołę zawodową w Senegalu. Szymon jest ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Program-Festiwalu-Nauki-2018

Filmy o działalności Szymona Hołowni

Hołownia jest dziennikarzem, publicystą, pisarzem, dwukrotnym laureatem nagrody Grand Press. Po raz pierwszy w 2006 r. w kategorii wywiad i w 2007 r. w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne. Na koncie ma również nagrodę „Ślad”, MediaTory, Wiktora w kategorii największe odkrycie telewizyjne oraz Wiktora Publiczności. Pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Newsweeku”, kanale Religia.tv, prowadził autorski program w TVP1, obecnie w stacji TVN współprowadzi z Marcinem Prokopem program „Mam Talent!”, jest też felietonistą „Tygodnika Powszechnego”. Wydał kilkanaście książek o tematyce społecznej i religijnej.

Spotkanie jest częścią bogatej oferty Festiwalu Nauki i Dnia Otwartego. Uczniowie gimnazjum będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Liceum, spotkać z wychowawcami i nauczycielami przyszłych klas pierwszych, uczniami i absolwentami Słowaka oraz uczestniczyć w warsztatach podzielonych na boki: politechniczny, medyczny i prawno – językowy.

Liceum przyjmuje zgłoszenia udziału uczniów klas trzech gimnazjum  za pośrednictwem pedagogów szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi na adres mailowy: lo1@olesnica.pl do 11 maja 2018.