Trening z mistrzynią świata

13 listopada 2019

Hania Dziki, brązowa medalistka Mistrzostw Świata w Karate Fudokan i p. Anna Koper – trenerka ze Szkoły Hikari Oleśnica były gośćmi programu Fakty o Poranku TVP3 Wrocław. Hania jest zawodniczką Klubu Sportowego Hikari Oleśnica. Od 5 lat aktywnie uczestniczy we wszystkich treningach i szkoleniach oraz różnej rangi turniejach karate tradycyjnego. Przez ten czas zdobyła wiele medali i sukcesywnie podnosi swój poziom sportowy.

W rozmowie z p. Karoliną Misztal – dziennikarką TVP –  Hania opowiedziała o emocjach towarzyszących tak wielkiemu sukcesowi, ale też o wysiłku, który musiała włożyć, aby go osiągnąć. Zawodniczka przedstawiła widzom pokrótce zasady kumie drużynowego i podkreśliła rolę współpracy i wzajemnego wspierania się, zarówno „na macie” jak i poza nią. Trenerka Anna Koper w wywiadzie zdradziła przepis na sukces. Wg sensei jest to połączenie ciężkiej pracy i bardzo dobrej organizacji czasu. Hania słowa trenerki z powodzeniem wciela w życie, umiejętnie łącząc obowiązki szkolne i treningi. Dowodem tego jest kolejny brązowy medal, tym razem w konkurencji kumie indywidualne na 2nd World Children Traditional Karate Championship.

Program nagrany został na sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy. Trening karate zaprezentowali m. in. uczniowie naszej szkoły: Hanna Sobkowiak (IIIB), Kacper Kowalczyk (IG), Karina Bugiel (IA), którzy tak jak Hania Dziki uczęszczają do Klubu Sportowego Hikari. Wszystkim życzymy sportowych osiągnięć i wielkich sukcesów!

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu (rozpoczyna się on w 8 minucie i 20 sekundzie filmu)

Fakty o Poranku