7 stycznia 2019 roku Maciej Kołaciński, po zakwalifikowaniu się do zawodów II stopnia, wziął udział w części pisemnej etapu okręgowego 43. Olimpiady Języka Angielskiego (województwa dolnośląskie i opolskie) w Instytucie Filologii Angielskiej we Wrocławiu. Wraz z 68 najlepszymi uczniami z okręgu Maciej rozwiązywał test leksykalno-gramatyczny z języka angielskiego, tym razem wzbogacony o część kulturową. Maciek zdobył aż 68,5 punktu. Tym samym awansował do części ustnej etapu okręgowego, w której wzięło udział 30 najlepszych uczniów. W dniu 11 stycznia 2019 odpowiadał na pytania dotyczące 3 wybranych pozycji z kanonu literatury brytyjskiej i amerykańskiej. Oprócz wiedzy kulturowej oceniane były umiejętności językowe. W obu kategoriach Maciek uzyskał po 8 punktów na 10 możliwych. Czekamy na ogłoszenie listy uczniów zakwalifikowanych do etapu centralnego. Opiekunem ucznia jest p. Robert Czarkowski.

Gratulujemy świetnego wyniku!!!! Brawo Maciek!!!!